Nästa vecka var det tänkt att terminen skulle starta med träningar för våra medlemmar. På grund av den rådande situationen med covid-19 har styrelsen har tagit beslutet att skjuta upp terminsstarten för alla grupper i föreningen.

God fortsättning på det nya året!

Nästa vecka var det tänkt att terminen skulle starta med träningar för våra medlemmar. På grund av den rådande situationen med covid-19 har styrelsen har tagit beslutet att skjuta upp terminsstarten för alla grupper i föreningen. 

Det känns tråkigt att meddela er detta, det hade ju varit så kul att komma igång med judo igen. Men vi ser nu en ljusning i pandemin och under året ser det ut som vi kan förvänta oss en sakta återgång till mer normala förhållanden.

Styrelsen kommer följa utvecklingen av pandemin och de riktlinjer som finns och tillsammans med våra tränare kommer vi besluta om när vi kan återuppta våra träningar igen. Vi kommer informera fortlöpande via Facebook och hemsidan. 

Styrelsen genom ordförande Jens Almgren Larsen